مشاوره انواع پرونده های حقوقی و بازرگانی

موسسه حقوقی و بین المللی ارشد با داشتن بیش از یک دهه سابقه کاری در بخش‌های، حقوقی، کیفری، ملکی، ثبتی، بین المللی و دیگر امور حقوقی با ارائه مشاوره حقوقی، قبول وکالت و ارزیابی پرونده‌ها، موکلین را از روند رسیدگی، درصد موفقیت و شرایط کلی پرونده آگاه می سازد. موسسه حقوقی و بین المللی ارشد تلاش دارد تا زمان رسیدن به نتایج پرونده را با هزینه‌های مشخص برای موکلین تسهیل کند.

اخذ کارت بازرگانی

یکی از نیازهای اصلی بازرگانان جهت واردات و صادرات گسترده دریافت کارت بازرگانی است.بازرگانان با دریافت این کارت میتوانند به صورت کاملا قانونی و بیش از حد معمول به وارد و خارج کردن اجناس مورد معامله بپردازند.موسسه حقوقی و بین المللی ارشد میتواند شما بازرگان محترم را ار نحوه دریافت کارت بازرگانی از زمان درخواست تا لحظه تحویل مطلع و در صورت درخواست بادریافت وکالت مربوط از شما،تمامی امور مربوط به دریافت این کارت را برایتان انجام دهد.

اخذ انواع مجوز های بسته بندی

جواز بسته بندی را می توان، جوازی نامید که به اشخاص حقیقی و یا اشخاص حقوقی جهت سرمایه گذاری داخلی یا خارجی جهت بسته بندی در زمینه های مختلف بسته بندی داده می شود .

انواع جواز های بسته بندی

جواز بسته بندی ازسازمان صنعت و معدن و تجارت

جواز بسته بندی از سازمان جهاد کشاورزی

جواز بسته بندی از مجمع امور صنفی

جواز بسته بندی از اتحادیه

جواز بسته بندی از بهداشت

جواز بسته بندی از اداره کار(جواز تولید مشاغل خانگی(

جواز بسته بندی از صنایع دستی و گردشگری

اخذ انواع استانداردها

انواع استانداردها:

دسته اول: استانداردهای ملی

این استانداردها در یک کشور تهیه می شود و برای حمایت از مصرف کنندگان داخلی، تصویب قوانین مشخص برای تولید و … استفاده می شود. به عنوان مثال در ایران سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی متولی این امر بوده و استانداردهای ملی ایران با مخفف ایزیری (ISIRI) شناخته می شود. سازمان استاندارد بصورت ادواری اقدام به کنترل و آزمایش محصولات شرکت هایی که استاندارد دارند می نماید تا از سلامت محصول مطمئن شود.

دسته دوم:استانداردهای منطقه ای

این استانداردهای توسط گروهی از کشورها و برای بهتر شدن مراودات آن ها تهیه می شود، مثلا استاندارد مرتبط با اتحادیه اروپا یا استاندارد کشورهای افریقایی

دسته سوم: استانداردهای شرکتی

شرکت های بزرگ معمولا استانداردهایی را برای پیمانکارهای خود تعریف می کنند تا پیمانکارها برای همکاری و ارائه محصول به این سازمان ها استانداردهای آنها را رعایت کنند. بعنوان مثال سازه گستر سایپا استانداردی با نام AR8202 برای تامین کنندکان خود تهیه کرده است که هر سازمانی که بخواهد با سایپا همکاری کند و برای ان قطعه تولید کند باید این استاندارد را اجرایی کند و صحت اجرای آن توسط ممیزین سازه گستر سایپا چک می شود.

دسته چهارم: استاندارد های بین المللی

این استانداردها با هدف راحت تر کردن ارتباط بین کشورها و مبادلات آنها تدوین شده است و مورد تایید تمام کشورهای دنیا می باشد. یکی از بزرگترین نهادهای تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ایزو می باشد که از کشورهای مختلف عضو آن بوده و برای مسائل مختلف استانداردهای گوناگون تدوین می کنند.

اخذ جواز تاسیس

جواز تاسیس صنایع چیست؟

۱. جواز تاسیس صنایع مجوزی است که افراد اعم از حقیقی یا حقوقی جهت انجام یک فعالیت تولیدی – اقتصادی اخذ می کنند.

۲. این جواز، به  دارنده آن اجازه می دهد در یکی از شهرک های صنعتی مشغول به تولید محصولی باشد که در خود جواز مذکور ذکر شده است.

۳. جواز تاسیس صنایع ، با توجه به نوع محصولات باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی یا سایر ارگان های مرتبط اخذ شود.

ضمنا برای تولید کالاهای مختلف نظیر سرنگ، نخ های جراحی و غیره یا احداث کارخانه های داروسازی و کارخانه های مواد غذایی، قبل از هر کاری اخذ مجوز از وزرارت بهداشت الزامی است.

نکته: باید توجه داشت که برای گرفتن یک جواز باید کالاهایی که با هم سنخیت دارند در آن جواز ذکر شوند، برای مثال مواد غذایی و لوازم الکترونیکی نمی توانند در یک جواز ذکر شوند.

رتبه بندی

جهت توضیح در رابطه با رتبه بندی شرکت ابتدا باید لزوم آن را بدانید. بسیاری از پروژه های بزرگ و دولتی و یا خصوصی به صورت مناقصه ای به شرکت های پیمانکاری و مجری واگذار می گردند، این شرکت ها چه به صورت شرکتهای پیمانکاری و چه به صورت شرکتهای مشاور در این مناقصه ها شرکت می نمایند. معیار ارزیابی این شرکتها علاوه بر قیمت های پشنهادی جهت انجام پروژه، میزان توان فنی و سوابق کاری آنها نیز می باشد. این میزان توان فنی و سوابق کاری که متشکل از نیروها و سوابق کاری آنها، تجربه ی کاری و توان مالی شرکت است را با یک امتیاز از ۱ تا ۵ رتبه بندی می نمایند.رتبه بندی شرکت ها توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می گیرد. در واقع رتبه بندی شرکت یا همان گرید شرکت بر اساس استانداردها و آیین نامه های موجود در این سازمان و به میزان احراز شرایط لازم به شرکت های پیمانکاری و مشاور اعطا می شود.

انواع رتبه بندی شرکت ها

  • رتبه بندی شرکت های مشاور
  • رتبه بندی شرکت های پیمانکاری
  • رتبه بندی شرکت های انفورماتیک
  • رتبه بندی شرکت های انبوه سازی
  • رتبه بندی epc

اظهارنامه های مالیاتی

محاسبه مالیات در ایران

در ایران مالیات به دو صورت خوداظهاری یا علی الرأس محاسبه می‌گردد. در روش خوداظهاری شخص حقیقی یا حقوقی خود اعلام می‌نمایند که چه مقدار درآمد داشته و چه مقدار باید مالیات پرداخت نماید بی‌آنکه ممیزین و کارشناسانسازمان امور مالیاتی در محاسبه و دریافت مالیات، دخالت قابل توجهی داشته باشند. برای این منظور اظهارنامه‌ای تکمیل کرده که شامل کل درآمدها و کل هزینه و استهلاک و حقوق کارمندان و …می‌باشد و پس از کسر معافیت مالیاتی، مبلغ مالیات سالیانه نیز محاسبه می‌گردد. کارشناسان سازمان امور مالیاتی نیز به شرط صحت مطالب و کامل بودن مدارک و عدم تخلف از قوانین ثبت دفاتر و اظهارنامه و … آن را مورد پذیرش قرارداده و با توجه به آن مالیات محاسبه شده را دریافت می‌نماید. در صورت عدم پذیرش اظهارنامه مالیاتی یا عدم ارائه آن به سازمان امور مالیاتی، ممیز مربوطه به صورت علی الرأس مالیات را محاسبه نموده و به مودی اعلام می‌نماید و نظر ممیز و کارشناس سازمان امور مالیاتی ملاک پرداخت مالیات می‌باشد.

جهت انجام امور مالیاتی خود میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دفاتر پلمپ

هر تاجری به استثنای کسبه جزء مکلف است دفاتر ۱-روزنامه ۲ –کل ۳-دارایی۴ -کپیه را داشته باشد.بخصوص که قوانین مالیاتی ایران درآمد بازرگان و شرکت ها را بر اساس ترازنامه و حساب سود و زیان آنان که از روی دفاتر قانونی تنظیم می شود قرار می دهد.
۱-دفتر روزنامه:دفتری است که تاجر باید همه روزه مطالبات و دیون و داد و ستد تجارتی و معاملات راجع به اوراق تجارتی(از قبیل خرید و فروش و ظهر نویسی) و بطور کلی جمیع واردات و صادرات تجارتی خود را به هر اسم و رسمی که باشد و وجوهی را که برای مخارج شخصی خود برداشت می کند در آن دفتر ثبت نماید.
۲-دفتر کل:دفتری است که تاجر باید کلیه معاملات را لااقل هفته ای یک مرتبه از دفتر روزنامه استخراج و انواع مختلفه آن را تشخیص داده و جدا نموده هر نوعی را در صفحه مخصوص در آن دفتر بطور خلاصه ثبت کند.
۳-دفتر دارایی:دفتری است که تاجر باید هر سال صورت جامعی از کلیه دارایی منقول و غیرمنقول و دیون و مطالبات سال گذشته خود را به ریز ترتیب داده در آن دفتر ثبت و امضاء نماید و این کار تا پانزدهم  فروردین ماه سال بعد انجام پذیرد.
۴-دفتر کپیه:دفتری است که تاجر باید کلیه مراسلات و مخابرات و صورت حساب های صادره خود را در آن به ترتیب تاریخ ثبت نماید.
قانون گذار اهمیت مخصوصی برای دفاتر تجارتی قائل شده و بین تجار،دفاتر تجارتی سندیت دارد.(بنابراین دفاتر روزنامه و کل دارایی)قبل از آنکه در آن چیزی نوشته شود توسط مرجع ثبت شرکت ها باید پلمپ گردد.

اخذ کد نظارت بهداشت

کلیه واحدهای تولیدی و بسته بندی مواد و فرآورده های خوراکی،آشامیدنی،آرایشی و بهداشتی جهت انجام فعالیت ملزم به دریافت کد نظارت بهداشت میباشند.

اخذ پروانه بهره برداری

پروانه بهره برداری مجوزی است که به کلیه واحدهای صنعتی که اقدامات لازم برای نصب ماشین آلات خط تولید ، تامین نیروی انسانی مورد نیاز و تولید آزمایشی را انجام داده باشند اعم از اینکه دارای جواز تاسیس یا اعلامیه تاسیس بوده و یا نباشند داده می شود.

دریافت ایران کد(بارکد)

مشاوره تور و بلیط های داخلی